Tat Bakliyat

TR

EN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

Muş’ta , 1977 yılında gıda ticareti yaparak başlayan serüvenimiz , Bugün Mersin, İstanbul, Edirne, İzmir, Kırgızsitan olmak üzere 300 bin metrekare alan üzere kurulu 9 fabrika , 100 ülkeye yapılan ihracat, yıllık 1 milyon ton üretim kapasitesi ile Tat markamızın Türkiyenin ve Dünyanın bilinen ve sevilen bakliyat ve Hububat ürünleri markası olmaya devam etmekte.

Kaliteye verdiğimiz önem , titiz çalışmamız, her sene sektörümüzde yaptığımız yeni yatırımlar , çalışanlarımıza verdiğimiz önem, bizi sektörümüzde farklı bir konuma taşıdı.

Kalitemiz tüketicilerimizin takdirini alarak her sene Tat markalı ürünlerimize olan talebi arttırmakta , bu da bizi hersene daha fazla yatırım yapmaya ve istihdam sağlamaya yönlendiriyor. Her sene firmamız ISO 500 büyük sanayi firması listesinde yükselişini sürdürmekte, Ayrıca firmamız her sene artan ihracatımızla Ülkemize katkı sağlamaya devam etmekte. TIM 500 büyük ihracatçı firma listesinde de hersene yükselişimiz devam etmekte. 100 milyon dolar ihracatımızla 100 ülkeye yaptığımız ihracatımızla Türkiye’nin en büyük gıda firmalarından biriyiz.

Türkiyenin en büyük gıda firmalarından biri olarak sektörümüzde büyümeye, yeni yatırımlara devam ederek ihracatımızı ve istihdamımızı arttırmaya , Dünyadaki yenilikleri takip ederek ve yeniliklere öncü olarak , kalitemize daha fazla odaklanarak hedeflerimiz doğrultusunda büyümeğe devam edeceğiz.

Şerafettin MEMİŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

SOFRALARI TAT'LANDIRAN MARKA

Türkiye Bakliyat ve Hububat sektörünün lider markalarından TAT, Memişoğlu Grubun çatısı altında 1977 yılından bu yana başarılarla hizmet vermektedir.

TAT, Gıda Sektöründe Bakliyat, Hububat (Tahıl) , Bulgur, Pirinç , Hazır Çorba , Yem ürünleriyle 45 yıldır Türkiye ve Dünya mutfaklarında yer almakta.

TAT Bakliyat, Türkiye’de geniş dağıtım ağına sahiptir. Yurt genelinde çalışılan Ulusal marketler ve 60 bayi ağıyla 60.000 satış noktasında yer almakta. Ayrıca TAT, 100 ülkeye yaptığı ihracatla Sektöründe Dünyanın en çok tanınan markalarından biridir.

Her yıl yapılan yatırımlarla hem Türkiye’de, hem Dünyada 93 farklı çeşit ürünleri ile büyümesini sürdürmüş şuan Sektöründe Türkiye’nin en büyük ve dünyanın sayılı firmalarından biridir. Bugün, Mersin, İstanbul, İzmir, Edirne, Kırgızistan da olmak üzere toplamda 300 bin m2 alan üzerine kurulu toplam 9 fabrikasıyla, günlük 4000 ton ürün üretim kapasitesine sahip. Mersin ve Edirne’de günlük toplam 600 ton üretim kapasitesine sahip 2 çeltik (pirinç) fabrikası, Mersin’de günlük toplam 500 mt üretim kapasitesine sahip 3 bulgur fabrikası, Mersin’de günlük toplam 720 mt üretim kapasitesine sahip 2 kırmızı mercimek/ bezelye fabrikası bulunmaktadır. Ayrıca Bakliyat, Hububat, hazır çorba ve yem ürünleri karışım, eleme ve paketleme tesisleri ve toplam 300 bin ton ürün depolama alanlarıyla sektöründe Dünyanın en büyükleri arasındadır.

Yıllık 1 milyon ton üretim kapasitesine sahip firma, “TAT” markalı ürün satışlarıyla 2021 yılında 2.5 Milyar TL satış rakamına ulaşmış, Heryıl Türkiye’nin en büyük sanayi firmaları arasında yer almaktadır. Türkiye’nin 500 büyük sanayi firması (ISO 500) araştırması listesinde firma 2021 verileriyle 207. Sırada yer almıştır. Ayrıca bu satış rakamıyla yalnızca, kendi sektöründe değil, Türkiye’nin en büyük Gıda imalatçıları arasında 36. Sırada yer almaktadır. Yine 100 milyon dolar ihracat rakamı ve 100 ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye’nin en fazla ihracat yapan firmaları arasındadır. 2021 yılı verilerine göre Türkiye’nin en fazla ihracat yapan firmaları (TIM 1000) listesinde 227. sırada yer almaktadır. Ayrıca bu verilere göre Bakliyat, Bulgur, Pirinç ihracatçı firmaları arasında ise en fazla ihracat yapan 1. Firmadır.

Tat, Güven ve Titizlik anlayışıyla ilerleyerek, her yıl ürün yelpazesini en son teknolojik imkânları da kullanarak çeşitleme ve geliştirme yolunu seçmiştir. Kalite, disiplin ve gıda güvenliğine önem veren TAT, Gıda güvenliğini en önde tutmayı ilke edinerek, TSE Ürün Ugunluk Belgeleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri belgesi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi, , İngiliz Perakendeciler Birliği(BRC: British Retail Consortium) Gıda Güvenliği Standardı Belgesi, , Superfood ürünler için “Vegan” sertifikaları, Organik Ürün Sertifikaları (EOS + NOP + TR), HALAL Belgesi , Kosher Belgesi sertifikaları ile kaliteyi ön planda tuttuğunu tescil etmekte. Ayrıca, yetkilendirilmiş Yükümlü Statü belgesine de sahiptir.

TAT, Birleşmiş Milletlere bağlı Dünyanın en büyük Gıda alım firması olan Dünya Gıda programının (World Food Programme) 2000 yılından beri tedarikçileri arasında yer almaktadır.

Sektöründe ilk paketli bakliyat markalarından biri olan TAT, bakliyat ve Hububat sektöründe kalitesiyle tüketicinin en güvendiği markalardan biridir.

TAT, Bakliyat, bakliyat unu, hububat, hazır çorba, superfoods ve organik ürün gruplarıyla geleneksel tatların lezzetini koruyarak, değişen beslenme alışkanlıklarını karşılıyor.

TAT, Yönetimden üretime, paketlemeden dağıtıma kadar tüm noktalara yansıttığı sürdürülebilir kalite anlayışı ve tüketici odaklı AR-GE çalışmalarıyla her sofrada tercih edilmenin gururunu yaşıyor.

TAT, ülkesinde yetişen bakliyat ve Hububat ürünlerini tüm dünya sofralarına özenle hazırlayıp göndermeyi hedefleyip, Dünya’nın lider Bakliyat ve Hububat ürünleri markası olma hedefiyle emin adımlarla ilerlemektedir.

TAT, yaptığı tüketici odaklı çalışmalarla, kaliteden asla taviz vermeyerek, Bakliyat ve Hububat sektöründe tüketicilerin en çok tercih ettikleri markalardan biri olmanın gururunu yaşıyor.

CV'nizi bizimle paylaşın